Dominika Szałomska

Redaktor Naczelna

Założycielka i Redaktor Naczelna Magazynu Czytelnik. Z miłości do książek pomaga autorom promować ich powieści. Prywatnie uwielbia oglądać seriale o zombie i wszystko, co związane z klimatem postapo. Osobiście nie tyka tylko lektur z gatunków horrorów i kryminałów. Chciałaby, by Magazyn Czytelnik był miejscem, gdzie promuje się to, co dobre, a nie tylko modne.

Anna Bellon

Zastępczyni Redaktor Naczelnej

Na co dzień korposzczurzyca w międzynarodowej firmie transportowej. Po godzinach specjalistka od muzyków, hokeistów i porywów serca, autorka romansów. Etatowa fanka podcastów kryminalnych i polityczno-społecznych oraz muzyki wszelkiej maści.

Karolina Winiarska

Szefowa działu rozwoju i poradników

Z wykształcenia nauczyciel języka angielskiego, a w wolnych chwilach miłośniczka literatury kobiecej, która uwielbia powieści obyczajowe. Czytanie to jedna z jej pasji, ale nie jedyna. W wolnych chwilach sama pisze książki dla kobiet. Dzieli się w nich z czytelnikami swoimi obserwacjami i refleksjami na temat życia.

Julia Pasiewicz

Redaktorka i Fotografka

Aktualnie studentka dziennikarstwa. Miłośniczka „Ani z Zielonego Wzgórza”, „Trylogii Czasu” i „Czerwonej królowej”. Czyta głównie fantastykę, młodzieżówki i literaturę dziecięca. Aspirująca pisarka. Recenzentka i bookstagramerka.”

Luiza Pańczyk

Redaktorka

Wielbicielka książek fantasy i sci-fi, jednakże chętnie poszerzająca swoje horyzonty i sięgająca również po książki z innych gatunków. Z wykształcenia matematyk, stawiająca pierwsze kroki jako rysownik (póki co tylko na własne potrzeby) oraz uwielbia szukać ciągle nowych hobby i rozwijać się nie tylko artystycznie ale i pracować nad zdobywaniem nowej wiedzy. 

Justyna Dziura

Redaktorka

26 letnia żona i mama, mieszkająca w małej miejscowości koło Gorlic w województwie małopolskim. Od zawsze uwielbiała czytać, więc połączyła to w pasję do dzielenia się dobrą literaturą z innymi. Autorka bloga Z miłości do książek. Debiutowała w 2020 roku powieścią „Summer”.

Aleksandra Szczebra

Korektorka i redaktorka

Niebieskowłosa chochliczka, od dziecka zakochana w szeroko pojętej literaturze. Fanka thrillerów (zwłaszcza psychologicznych), niestroniąca również od literatury pięknej, dobrej młodzieżówki czy kąska fantastyki. Absolwentka kultury i praktyki tekstu, dziecko mediów społecznościowych, a dodatkowo – w wolnych chwilach – wytrwała tropicielka zagubionych przecinków.

Ewa Synowiec

Korektorka

Mam 23 lata, pochodzę i mieszkam w Krakowie. W tym roku kończę moją 5-letnią przygodę z fizjoterapią na AWF-ie (żartowałam, nic nie kończę, mam w planach doktorat). Ostatnio jednak bardziej interesuję się szyciem niż swoją przyszłą profesją. Od 8 lat gram w hokeja na lodzie, może wyników nie mamy, ale dziewczyny są najlepsze! Książki raczej tylko czytam, w czasie wolnym, kiedyś próbowałam pisać (i jeszcze kiedyś spróbuję, ale to jak będę mieć trochę czasu, może w jakiejś ciąży). Za to zawsze byłam czepialskim dzieciakiem, znajdującym wszędzie błędy, więc do redakcji nadaję się idealnie.

Katarzyna Myszkorowska

Korektorka Newslettera

W moim domu zawsze było pełno książek, więc od początku stanowiły ważny element mojego życia. Najpierw czytała mi mama, a odkąd sama nauczyłam się czytać, pochłaniałam wszystko, co wpadło mi w ręce. Do ósmego roku życia przeczytałam ponad dziesięć razy „Anię z Zielonego Wzgórza” (bo nie kończyła się tak szybko jak np. Muminki), ale podejrzewam, że wszystko zaczęło się od wierszy Tuwima i Brzechwy oraz od baśni Andersena i Grimmów (w nieocenzurowanym wydaniu). Za to za moją miłość do fantastyki odpowiada tata. „Diuna”, „Władca Pierścieni”, czy „Wiedźmin” to książki, które znalazłam na jego półkach i przeczytałam za jego namową, i to zanim skończyłam gimnazjum.